مقالات

قطعات یدکی جنیون پارت و 5 راه تشخیص قطعات تقلبی

قطعات یدکی اصلی جنیون پارت چه قطعاتی هستند ؟

کیا موتورز، از زیرمجموعه‌های هیوندای موتور گروپ به‌شمار می‌آیند که درحال حاضر به ‌عنوان چهارمین خودروساز بزرگ جهان شناخته می‌شود. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول قرار دارد. شرکت کیا موتورز در سال 2008 در رتبه هشتم بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان قرار داشت. این شرکت در سال 2012 بیش از 4.4 میلیون خودرو در کشورهای مختلف به‌فروش رساند.
قطعات جنیون پارت یا اصلی قطعاتی هستند که از نظر کیفیت و طراحی دقیقا مشابه قطعه اصلی هستند که تولید کننده خودرو در مراحل ساخت خودرو از آنها استفاده کرده است . این قطعات توسط تولید کننده خودرو تولید و ضمانت میگردد . تولید کنندگان خودرو بصورت مستمر و مستقیم با تولیدکنندگان قطعات همکاری میکنند . تولیدکنندگان خودرو برای اطمینان از بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ، قطعات را در مرحله کنترل کیفیت با دقت بالایی بررسی میکنند و در نهایت در بسته بندی و برچسب قطعات اصلی یا جنیون پارت قرار داده و روانه بازار میکنند.

قطعات اصلی کیا جنیون پارت در حال حاضر اولین منبع تضمین کیفیت قطعات خودروهای کیا محسوب می گردد ولی به این معنی نیست که تضمین کیفیت و کارایی ، نیازی به تعویض قطعات قدیمی و فرسوده خودرو خود نباشید.فروشگاه سراتو یدک با تضمین قطعات اصلی جنیون پارت و قیمت های رقابتی و ارائه حق مقایسه و بررسی محصولات از تمامی جوانب این امکان را به مشتریان عزیز می دهد که با اطمینان کامل و آسوده خرید خود را انجام دهند.

جنیون پارتز

 

چرا قطعات اصلی جنیون پارت بخریم ؟

کیفیت قطعات و لوازم یدکی خودرو علاوه بر تاثیر مستقیمی که بر کارکرد و عمر مفید قطعات دارد، در بعضی از موارد به طور مستقیم با امنیت جانی سرنشینان وسیله نقلیه هم ارتباط دارد (مانند لنت و و لوازم جلوبندی ). با وجود اهمیت کیفیت قطعه و لوازم یدکی خودرو، وجود قطعات تقلبی و غیر استاندارد باعث شده است که برخی به دلایل مختلف و بدون توجه به عواقب خرید قطعات غیر اصلی ، سراغ خرید این گونه قطعات بروند.

از عواملی که باعث شده است که مصرف کنندگان به سمت قطعات غیر اصلی بروند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رقابت ناسالم از طریق عرضه کالای با کیفیت پایین
 • قیمت های پایین و وسوسه انگیز
 • استفاده از بسته بندی قطعات اصلی و عدم امکان تشیص توسط مصرف کننده
 • تبلیغات کاذب

فروشگاه سراتو یدک طیف گسترده ای از قطعات اصلی کیا جنیون پارت را تحت پوشش قرار می دهد که توجه به واردات مستقیم از مبادی اصلی ، این تضمین را به مشتریان عزیز می دهد تا با خیال راحت اقدام به خرید قطعات مورد نیاز خودروی خود کنند.

نحوه ورود قطعات تقلبی به بازار

این قطعات یا از طریق قاچاق وارد کشور می‌شوند یا توسط تولیدکنندگان غیر مجاز تولید و به بازار عرضه می‌شوند.البته گزارش و شنیده های وجود دارد که در گمرک یا آزمایشگاه‌های استاندارد هم تبانی‌هایی صورت می‌گیرد که باعث ورود این گونه قطعات به بازار می‌شود.معمولا اینگونه قطعات در کشور چین و با کیفیت پایین تولید می شوند و سپس با قراردادن در بسته بندی های مشابه به اصلی جنیون پارت ، اینگونه قطعات را با نام اصلی جنیون پارت روانه بازار می کنند. تیم سراتو یدک راه های جهت تشخیص قطعات جنیون پارت را در ذیل خدمت شما ارائه میکند لکن با وجود شباهت فراوان در اینگونه قطعات ، توصیه می شود جهت خرید اینگونه قطعات از فروشگاه های معتبر اقدام فرمایید.

 

جنیون پارت

چگونه قطعات اصلی جنیون پارت را تشخیص دهیم؟

از راه های که میتوان قطعات اصلی و فیک یا های کپی را تشخیص داد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. بررسی بسته بندی

  قطعات اصلی یا جنیون در بسته بندی های مشخصی از نظر رنگ و کیفیت ارائه میشوند . طراحی و بسته بندی قطعات ساده ترین راه شناسایی آنها است. رنگ بسته بندی تقلبی تیره تر و یا کم رنگ تر از رنگ بسته بندی اصلی می باشد. گاهی از نوع رنگ بسته بندی ، قطعه اصلی از غیر اصلی تمایز داده می شود. ضمنا معمولاٌ‌ موادی که در بسته بندی اصلی به کار می رود مرغوب بوده و کیفیت ظاهری و استحکام بالاتری نسبت به نمونه تقلبی دارد.این مورد بیشتر با قرار دادن نمونه های غیر اصل در کنار قطعات جنیون پارت قابل تشخیص است.

 2. بررسی لوگوی روی قطعات

  بررسی لوگوی چاپ شده یا حک شده بر روی قطعات میتواند در تشخیص قطعات غیر اصل کمک کند.در قطعات اصلی بر روی قطعه نام شرکت تولید کننده چاپ یا حک می شود.

 3. کیفیت ساخت قطعات

  از کیفیت ساخت قطعات میتوان تا حدی زیادی به اصلی بودن یا تقلبی بودن آن پی برد.معمولا قطعات غیر اصل ، از ظاهر قطعه میتوان تشخیص داد که از کیفیت تولیدی پایین برخوردار است بدین صورت که در قسمت های از قطعه ناهماهنگی های دیده می شود. بررسی دو قطعه اصلی و تقلبی در کنار هم همراه با بررسی موارد زیر میتواند شما را در شناسایی قطعات اصلی و تقلبی کمک کند. وزن قطعات ، نوع آلیاژ کاربردی ، لمس قطعات و مشاهدات ناهماهنگی ها ، پرداخت کاری سطوح قطعات ، نوع جوشکاری و پرچکاری و در نهایت نوشته های روی قطعات از نظر فونت و اندازه می تواند نشانه های خوبی در تشخیص باشد.
  تولیدکنندگان و فروشندگان قطعات تقلبی بیشتر روی موارد مصرفی مثل لنت ترمز ، فیلتر روغن و شمع خودرو سرمایه گذاری میکنند چون که تولید انبوه قطعات در تولیدی ها بخصوص کشور چین بصرفه است ولی قطعاتی که مصرف کمتر دارند و نیاز به تولید انبوه ندارند معمولا متقلبین به سمت و سوی این قطعات نمی روند.

 4. خرید از فروشگاه های مطمئن

  بهترین راه برای پیدا کردن یک فروشگاه مطمئن که قطعات اصلی ارائه کند پرسیدن از دوستان و آشنایان و کسانیست که چندین بار از آن فروشگاه خرید کرده اند . همچنان تعمیرکار خودروی شما نیز میتواند اصلی بودن قطعه را برای شما بررسی کند.

 

به دلیل ویژگیهای فنی خاص این محصولات،حتما قطعات جنیون پارت را فروشگاه های معتبر خریداری فرمایید. متاسفانه بسیاری از افراد با ارائه قطعات غیر اصلی با قیمت های پایینتر و تبلیغات غیرواقعی ، مصرف کنندگان را به دام خود می اندازند. امروزه با پدیدار شدن وب سایت های معرفی و مقایسه محصولات کار کمی ساده تر شده است.از این رو فروشگاه سراتو یدک جهت اطمینان بخشیدن به مشتریان عزیز این راه را فراهم کرده است که پرداخت مبلغ پس از تحویل قطعات در محل باشد تا بتوانید پس از بررسی و اطمینان خاطر به پرداخت فاکتور خود اقدام فرمایید.

 

شما می توانید لوازم یدکی سراتو تولید کمپانی جنیون پارت را با قیمت ارزان و تضمین اصل بودن کالا از فروشگاه سراتو یدک سفارش دهید.

قطعات اصلی جنیون پارت را از کجا خریداری کنیم؟

شما می توانید قطعات یدکی جنیون پارت برای خودروهای سراتو را از فروشگاه سراتو یدک با تضمین اصل بودن کالا خریداری کنید

قطعات یدکی اصلی جنیون پارت چه قطعاتی هستند ؟

از بسته بندی کالا ، لوگو جنیون پارت رو محصولات، کیفیت کالا و از همه مهمتر تضیمن اصالت کالا

لوازم یدکی جنیون پارت اصلی کدامند؟

قطعات جنیون پارت یا اصلی قطعاتی هستند که از نظر کیفیت و طراحی دقیقا مشابه قطعه اصلی هستند که تولید کننده خودرو در مراحل ساخت خودرو از آنها استفاده کرده است

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید